Fatih Metin Seçim Özel Programının Konuğu Oldu

Show Radyo ve Radyo Viva’nın ortak yayınında Özay Şendir ile ‘İnce Ayar’ programında Cumhur İttifakı AK parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin konuk oldu.

Program içerisin de Bolu’ya özel yapılacak olan projeleri, çalışmaları ve yerel seçimlerle ilgili konuşuldu.

Türkiye’de yazılım üzerine tek Vakıf Üniversitesi planımız içinde. Son dönemlerde savunma sanayiden, sağlık teknolojilerinden tarıma kadar. Sadece yazılım mühendislerinin yetiştirilmesi üzerine yapılması ve som zamanlarda terör ile mücadele de en çok yazılımları da. Bolu da ki çocuklarımız için çağı yakalamaları ve ülkemize hizmet etmeleri adına yapacağımız bir fedakarlık olacaktır.

Gençlerimizi eğitime taşırken bu eğitimi paralı yapmamak lazım. Belediye olarak biz karşılayacağız. Hatta bu anlamda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın ve Milli Eğitim Bakanlığımızla olan protokolümüz hazır. Bolu’daki vatandaşlarımız bizlere bu yetkiyi verirlerse Belediye Başkanı olduğumuz gün planımızı da hayata geçireceğiz.

Roma’dan sonra Gladyatörlerin dövüştü ikinci arena Bolu’da bulunmaktadır. Kendi kendini koruyan bölgemiz Hisar Tepesi dediğimiz bir bölge var. Belediye ve Bakanlık olarak yük almadan, İngiltere’de bir fon var ve onlarla görüşmeler yapıyoruz. Bizler bilmiyoruz belki ama Dünya burayı bilmiyor. Amacımız Bolu’yu dünya turizmine açmak. Yerli turistlerimize de Osmanlı döneminden kalma tarihi binalarımızı gün yüzüne çıkarmamız lazım. Maalesef yapılan yapılaşma bu tarihi eserlerin kaybolmasına sebep olmuş. Nasip olursa biz bunları gün yüzüne çıkarmış olacağız.

Bolu’da 176 göl olduğu bilinmektedir. Dünya da göllerin ve ormanlık alanların sayısıyla çeşitli ülkelerin içinde öne çıkan ülke İsviçre’dir. İsviçre’nin aynı dokusu Bolu’da var. Mesela Abant’a gelen vatandaşlarımız Bolu merkeze uğramaz veya Kartalkaya’ya gelen vatandaşımız merkeze uğramaz. Biz uğramalarını gerektiren cazibeyi yaratmamız lazım.

Bolu çevre duyarlılığı olan bir ilimizdir. Muhalle toplantısında bir vatandaşımızın söz alarak ormanlık alanda moloz yığınları ve piknik yapan insanların çevreye yaydığı plastik çöpler hakkında duyarlı olmamızı söyledi. Bunları yapanlara ve temizlik anlamında gereken çözümler üreteceğiz daha da duyarlı olmaları için ve hassas davranmaları adına çalışmalarımız olacaktır. Bolu insanları çevreye duyarlıdır ve ormanlık alanlarımızı, piknik alanlarımızı temiz tutacaktır diye düşünüyorum.

Reply